چلسی خواهان جذب ستاره ارمنی دورتموند

 

عملکرد درخشان هافبک ارمنی دورتموند توجه باشگاه‌های بزرگ دنیا را به او جلب کرده است.

هنریک مخیتاریان جزو درخشان‌ترین مهره‌های فصل جاری در بروسیا دورتموند بوده و طبیعتا این عملکرد تاثیرگذار از نگاه باشگاه‌های بزرگ اروپایی دور نمانده است.

حال و بویژه بعد از دو پاس گلی که این هافبک ارمنی روز گذشته در هفته سی و یکم بوندسلیگا مقابل اشتوتگارت برای هم‌تیمی‌هایش مهیا کرد و آمار پاسهای گل خود در فصل جاری را به رقم خیره‌کننده هیجده رساند و از این لحاظ در صدر بازیکنان بوندسلیگا ایستاد، تحسین بسیاری را برانگیخت و میشاییل زورک درباره او گفت:" میکی تفاوت ایجاد می‌کند و نتیجه‌ها را تغییر می‌دهد."

باشگاه چلسی انگلستان که فصل گذشته هم مشتری این بازیکن بود، امسال باز هم برای جذب او اقدام کرده و گفته می‌شود پیشنهادی بیشتر از 60 میلیون یورو که سال گذشته حاضر به پرداخت آن بود به همتای آلمانی خود ارائه کرده است

 

فرصت سوزی چلسی در جذب پدیده فصل تاتنهام

 

روزنامه تایمز مدعی شد که چلسی فرصت جذب دله آلی،‌ پدیده این فصل تاتنهام را داشته ولی به جای او،‌روبن لوفتوس چیک را به خدمت گرفته است

ادی نیوتون که پیش از حضور روی نیمکت چلسی به عنوان دستیار هیدینک،‌ از اعضای استعدادیابی باشگاه چلسی بود،‌ در زمان حضور دله آلی در ام کی دونز،‌ شرایط او را تحت نظر داشت. با این حال،‌ او اینطور استنباط کرد که لوفتوس چیکبازیکن بهتری از آلی در همان پست خواهد بود و او را به خدمت گرفت.

آلی در تابستان گذشته به تاتنهام پیوست و به قدری خوب ظاهر شد که در لیست بهترین بازیکنان جوان لیگ نامش به چشم می‌خورد و احتمال انتخابش نیز بالاست. در همین حال، لوفتوس چیک تنها 15 بازی در تمامی رقابت‌ها برای چلسی انجام داده است

 

هازارد: تاتنهام نباید قهرمان لیگ برتر شود

 

هافبک بلژیکی چلسی می گوید به خاطر دشمنی دیرینه ای که این تیم با تاتنهام دارد علاقه مند است تا لسترسیتی عنوان قهرمانی لیگ را تصاحب کند

رقابت لسترسیتی و تاتنهام برای قهرمانی در رقابت های لیگ برتر همچنان ادامه دارد و ادن هازارد، هافبک چلسی، می گوید در این رقابت تاتنهام نباید عنوان قهرمانی را تصاحب کند.

هازارد گفت:" ما نمی خواهیم تاتنهام عنوان قهرمانی را تصاحب کند. بازیکنان، هواداران و باشگاه چنین علاقه ای دارند. با این حال در فوتبال چیزی قابل پیش بینی نیست. امیدوار هستیم که لستر بتواند در نهایت به آنچه لیاقت دارد دست پیدا کند. بازی بزرگی هفته آینده مقابل تاتنهام داریم و پیروزی در آن دیدار می تواند بسیار خوب باشد."

هازارد همچنین درباره گلزنی اش پس از 356 روز گفت:" تلاش زیادی کرده بودم که به آمادگی برسم. خوشحالم که توانستم گلزنی کنم این برای من و باشگاه بسیار خوب بود

 

هیدینک: قرار بود هازارد 45 دقیقه بازی کند؛ برای برد در مقابل تاتنهام آماده خواهیم شدهیدینک: قرار بود هازارد 45 دقیقه بازی کند؛ برای برد در مقابل تاتنهام آماده خواهیم شد

به گزارش سایت رسمی باشگاه چلسی، آبی پوشان لندن با کسب پیروزی 4-1 در مقابل بورنموث به جایگاه نهم جدول صعود کردند. سرمربی چلسی پس از پیروزی پر گل تیمش در خانه بورنموث، به تمجید از عملکرد تیم و بازیکنانش پرداخت. وی همچنین معتقد بود تیم حریف نیز بازی خوبی از خود ارائه داد:

ما از عملکرد امروزمان بسیار خوشحالیم، به خصوص در نیمه دوم. در نیمه اول یک بازی بسیار باز را شاهد بودیم. در مقابل تیمی بازی کردیم که به خوبی بازی میکرد و موقعیت های خوبی را خلق می نمود. ما می توانستیم گل های بیشتری به ثمر برسانیم و آن ها نیز این امکان را داشتند. این یک بازی بسیار سرگرم کننده و مهیج بود.

ما تغییرات کوچکی را در موقعیت بازیکنان در بین دو نیمه انجام دادیم و پس از آن توانستیم در نیمه دوم کنترل بازی را در دست بگیریم و بر بازی سوار باشیم. این خوب است که می بینم بازیکنان از بازیشان لذت می برند و به دنبال حملات بیشتر و زدن گل هستند. از اینکه می دیدم بازیکنانی که اخیراً غایب بودند، بازگشته و گل می زنند و از گل های خود لذت می برند، احساس خوبی داشتم.

 

درباره بازگشت ادن هازارد از مصدومیت پس از 5 بازی و گلزنی این بازیکن:

ما در 10 روز اخیر با یک گروه با او کار می کردیم و این خوب بود. او حرکاتش را به روشنی و با اطمینان انجام می داد، پس من گفتم که او در این دیدار از ابتدا حضور خواهد یافت و خواهیم دید که چگونه پیش می رود. ما توافق کرده بودیم که او 45 دقیقه یا کمی بیشتر بازی کند اما او داشت از بازی بسیار لذت می برد و توانست به طور کامل بازی کند که این نشان از روحیه خوب او و تیم داشت.

 

هر سه گل اول چلسی با پاس گل های فابرگاس به ثمر نشست. گاس هیدینک در خصوص عملکرد درخشان این بازیکن گفت:

او بازی بسیار تماشایی از خود به نمایش گذاشت و یکی از معدود افرادیست که این چنین تیزبینی بالایی در ارسال پاس ها دارد. او می داند که قادر است آنچه که می اندیشد را در زمین اجرا کند. ما روی این توانایی او کار کرده ایم و زمانی که او توپ را در اختیار دارد، بازیکنان دونده ای داریم که برای آن ها ایجاد موقعیت نماید.

 

دیدار بعدی چلسی در لیگ برتر در مقابل تاتنهامی خواهد بود که برای قهرمانی می جنگد و این دیدار برای تعیین قهرمان فصل جاری دیداری سرنوشت ساز خواهد بود، سرمربی چلسی در این باره گفت:

ما در هفته اخیر در این باره صحبت کرده بودیم، ما نمی خواهیم این فصل راه خود را گم کنیم. بازیکنان از خود واکنش نشان داده و یک بازی قوی از خود به نمایش گذاشتند.

ما بدون هیچ نگرانی بابت از دست دادن چیزی به استقبال دیدار بعدی خواهیم رفت و اگر به مانند امروز  عمل کنیم نتیجه خواهیم گرفت. بازیکنان تا پایان فصل هر کاری که بتوانند برای تیم انجام می دهند، هرچند که پیروزی تضمین شده نیست. ما در بازی بعد نیز برای برد به میدان می رویم و حریفمان تاتنهام است

 

 

 

 

منبع : |CFC| شیرهای آبی لندن |CFC|هیدینک: قرار بود هازارد 45 دقیقه بازی کند؛ برای برد در مقابل تاتنهام آماده خواهیم شد
برچسب ها : بازی ,تاتنهام ,چلسی ,مقابل ,خواهیم ,بازیکنان ,بازی بسیار ,عنوان قهرمانی ,مقابل تاتنهام ,کند؛ برای ,بازی کند؛ ,تاتنهام آماده خواهیم ,مقابل تاتنه