در این دیدار گاس هیدینک از ترکیب باتجربه تری نسبت به دیدارهای اخیر استفاده نمود. از تغییرات مهم در ترکیب، حضور ادن هازارد پس از مصدومیت یک ماه و نیمه بود و همچنین غیبت گری کیهیل به دلیل مصدومیت امروز و حضور جان اوبی میکل به جای او در قلب دفاع چلسی.

چلسی خیلی زود به گل رسید. در دقیقه4 در یک موقعیت ضد حمله، پاس در عمق فابرگاس با فرار پدرو همراه شد و این بازیکن در موقعیت تک به تک با دروازه بان، توپ را به کنج دروازه بورنموث هدایت کرد.

در دقیقه 20 اشتباه بگوویچ در دفع توپ ، کوک را در مقابل دروازه چلسی صاحب توپ کرد اما این بازیکن با بی دقتی توپ را به بالای دروازه خالی شوت کرد.

در دقیقه 34 ادن هازارد با شوتی دقیق از پشت محوطه جریمه، توپ را به گوشه دروازه بورنموث فرستاد. این اولین گل هازارد در رقابتهای لیگ برتر در فصل جاری بود.

بورنموث تنها 2 دقیقه پس از این گل به خود آمد. کرنر ارسالی روی دروازه چلسی را الفیک با ضربه سر چکشی در کنج دروازه چلسی قرار داد تا او نیز اولین گل خود در رقابتهای لیگ برتر فصل جاری را به ثمر برساند.

حملات بورنموث پس از این گل افزایش یافت و چند موقعیت خطرناک بر روی دروازه چلسی ایجاد شد که بگوویچ خطر را دفع کرد تا نیمه اول با نتیجه 2-1 به پایان برسد.

 

نیمه دوم

چلسی در دقایق ابتدایی کار را بهتر آغاز کرده بود و در موقعیتی مناسب کوستا می توانست چلسی را به گل سوم برساند که این موقعیت از دست رفت.

بازیکنان بورنموث که اختلاف را یک گل می دیدند، فشار بر دروازه چلسی را افزودند اما حملات آنان به اندازه کافی زهردار نبود.

در دقیقه 71 پاس در عمق هوشمندانه فابرگاس در آستانه محوطه جریمه ویلیان را صاحب توپ کرد تا این بازیکن در موقعیتی عالی با ضربه چیپ دروازه بورنموث را برای بار سوم بگشاید.

دقیقه 90+1 طی پاسکاری و همکاری دقیق بازیکنان چلسی در محوطه جریمه که توسط هازارد آغاز شده بود، توپ در  کنار دروازه بورنموث به ماتیچ رسید و این بازیکن نیز با پاسی کوتاه هازارد را در آستانه دروازه صاحب توپ کرد تا ستاره بلژیکی به راحتی گل دوم خود و گل چهارم چلسی را به ثمر برساند.

 

ترکیب دو تیم

بورنموث: بروک، فرانسیس، الفیک، کوک، دنیلس، استنیسلاس، گازلینگ، سورمان، پوگ، گرابان، کینگ

چلسی: بگوویچ، آزپیلیکوئتا، ایوانوویچ، بابا رحمان، میکل، ماتیچ، فابرگاس، ویلیان، پدرو، هازارد، کوستا

 

آمار بازی

 

منبع : |CFC| شیرهای آبی لندن |CFC|بورنموث1- 4 چلسی؛ گلزنی هازارد بعد از یک قرن!!
برچسب ها : چلسی ,دروازه ,بورنموث ,هازارد ,دقیقه ,بازیکن ,دروازه چلسی ,دروازه بورنموث ,محوطه جریمه